Úvod » Služby

Služby firmy BOROKO

Naše firma byla založena v roce 1990 na základě tradice, zkušeností a odborné specializace všech svých zaměstnanců a partnerů. Postupem času jsme se kvalitní prací a profesionálním přístupem vypracovali na přední místo mezi firmami se stejným zaměřením svých aktivit. V centru naší specializace stojí technické vybavení a elektrické pohony pro nové, stávající a historické zvony o hmotnostech od 5 kilogramů do 15 tun pro katedrální a kostelní věže, kaple a zvonice v České republice a na Slovensku.

 

Zvony, technické vybavení zvonů

Navrhneme Vám optimální řešení, provedeme opravy, výměny a údržbu závěsů (dubových hlav, jařem) zvonů, úchytů, kování, srdcí zvonů a zvonových stolic, včetně osazení nových zvonů, a to na nejvyšší možné profesionální úrovni.

Ruční a elektrické pohony zvonů

Na Vaše stávající i na nové zvony, nezávisle na jejich hmotnosti, nainstalujeme ruční zvonění a elektrické pohony zvonů s lineárními motory, imitujícími velmi věrně klasické ruční zvonění. V případě potřeby také opravíme Vaše stávající systémy.

Zvonové stolice a zvonové konstrukce

Účelem zvonové stolice nebo zvonové konstrukce je umožnit pohyb jednoho nebo více zvonů a bezpečně přenést síly vznikající při zvonění do konstrukce věže. Repasujeme dřevěné zvonové stolice, případně navrhneme a vyrobíme novou dřevěnou zvonovou stolici nebo ocelovou konstrukci, jež bude respektovat Vaše stavební a klimatické podmínky.

Statické posouzení a návrhy

Kostelní věž, zvonice nebo kaple jsou namáhány staticky i dynamicky. Statické zatížení tvoří vlastní hmotnost věže, jejího vybavení a komponent v souvislosti s klimatickými a územními vlivy. Dynamické zatížení je způsobeno kyvem zvonů a účinky povětrnostních podmínek. Vypracujeme vám statické posouzení věže, zvonice, zvonové stolice, stropních konstrukcí a navrhneme komplexní řešení Vaší stávající i nové realizace.

Montáže zvonů 

Tým našich speciálně vyškolených odborníků provede opravy, montáže a kompletní rekonstrukce nebo výměny Vašeho stávajícího technického vybavení a elektrických pohonů zvonů a zvonových stolic, včetně montáží nových zvonů.

Svěcení zvonů

Svěcení, žehnání zvonů má vždy slavnostní charakter. Na Vaše přání provedeme vyzvednutí a montáž zvonů během slavnostní mše svaté v den svěcení zvonů.

Zvonkohry a věžní hodiny

Zvonkohra je hudební bicí nástroj (carillon), který umožňuje interpretovat skladby všech žánrů a stylů. Vyrábíme jejich konstrukce a instalujeme zvonové hry umožňující manuální hru klávesami nebo automatické spouštění naprogramovaných skladeb, řízené elektronickou jednotkou.

Vaše věžní hodiny zprovozníme centrálním motorovým pohonem nebo pohonem pro každý hodinový číselník samostatně. Pohony věžních hodin jsou řízeny signálem DCF/GPS s možností odbíjení času na hodinové cimbály, gongy nebo zvony. Vaše hodinové číselníky repasujeme nebo vyměníme za nové.

Garance a servis

Na námi dodané a nainstalované zvonové a hodinové zařízení Vám poskytujeme výhodné garance, po dohodě můžeme poskytnout i nadstandardní smluvní garance. Záruční a pozáruční servis je naší samozřejmostí. Každý produkt je natolik dobrý, jak dobrý je servis, který za ním stojí.

Kovovýroba

Naše činnost se také zaměřuje na zakázkovou kovovýrobu dle dodané nebo námi vypracované technické dokumentace. Součástí naší nabídky je i kovovýroba pro sakrální stavby.

Máte zájem o naše služby nebo dotaz?
Neváhejte nás kontaktovat: