TOP REFERENCE

Nitra - Hrad katedrála sv. Emeráma

Nitra - Hrad, Bazilika sv. Emeráma, nový zvon bl. Maura, sv. Emeráma a sv. Bystríka, tónu c1, 2450 k

8. července 2011 jsme provedli vyzdvižení zvonu c1 o hmotnosti 2500 kg do věže katedrály sv. Emeráma vrtulníkem Mi-8 s následnou montáží do zvonové stolice.

Úvod » Služby » Garance a servis » Servis

Servis

Pravidelný záruční a pozáruční servis námi dodaného zařízení je pro nás samozřejmostí. Servis nabízíme také pro všechny zákazníky, kteří mají ve svých objektech technické vybavení a elektrické pohony zvonů a věžní hodiny.

Každé zařízení potřebuje pro svůj dlouhodobý a bezproblémový provoz pravidelný servis a údržbu. Námi prováděný servis spočívá především v kontrole celkového stavu, promazání kluzných a valivých součástí vybavení, dotažení všech šroubových spojů zvonového vybavení a zvonové stolice, dále v kontrole, dotažení a promazání koženého úchytu srdce zvonu, seřízení kyvu zvonů, seřízení předepsaných vůlí lineárního motoru a kotvy, případně napnutí řetězu pohonu zvonu s asynchronním motorem, seřízení vůlí snímacího čidla kyvu zvonu či v testu řídicích jednotek a kontrole elektroinstalace.

Znečištěné pláště zvonů vyčistíme od ptačího trusu, vnějších korozních nebo oxidačních vrstev a divoké patiny a ošetříme konzervačními prostředky na bázi včelího vosku. Mimo uvedené servisní úkony patří k údržbě vyčištění zvonového zařízení, obnova jeho nátěru, antikorozní úprava kovové konstrukce a napuštění dřevěné zvonové stolice přípravky proti škůdcům.