TOP REFERENCE

Nitra - Hrad katedrála sv. Emeráma

Nitra - Hrad, Bazilika sv. Emeráma, nový zvon bl. Maura, sv. Emeráma a sv. Bystríka, tónu c1, 2450 k

8. července 2011 jsme provedli vyzdvižení zvonu c1 o hmotnosti 2500 kg do věže katedrály sv. Emeráma vrtulníkem Mi-8 s následnou montáží do zvonové stolice.

Úvod » Služby » Zvonkohry a věžní hodiny » Hodinové číselníky

Hodinové číselníky

Číselníky věžních hodin dotváří dominantu věže a objektu, na kterém jsou osazeny. Provedeme repasi hodinových číselníků, pokud to jejich stav dovoluje, nebo Vám dodáme nové, věrné kopie původních číselníků. Pro nové realizace Vám doporučíme určitý typ číselníků, vhodný materiál, typ písma a hodinových ručiček s tím, že konečné rozhodnutí je vždy na Vás.

Typově rozlišujeme číselníky na plné z ocelového, povrchově upraveného plechu, nerezové, hliníkové nebo malované přímo na fasádu. Dále prosvícené plastové a skleněné z kaleného bezpečnostního skla. Prosvícené číselníky zaručují dobrou viditelnost v noci, kdy bývá osvětlení naprogramováno spínačem s možností regulace intenzity nasvětlení číselníku. Arabské nebo římské číslice a zvolený tvar minutových značek se vyrábí z povrchově upravené oceli, nerezu, mědi, plastu, fólie, případně může být číselník namalovaný přímo na fasádu. Povrchová úprava je zakončena speciální akrylátovou barvou s UV inhibitorem zažloutnutí. Nadstandardní službou je zlacení plátkovým zlatem.

foto