Úvod » Služby » Zvonkohry a věžní hodiny » Věžní hodiny

Věžní hodiny

Pro zprovoznění chodu věžních hodin moderním přesným a spolehlivým způsobem Vám dodáme centrální hodinový motorový pohon pro 2/3/4 hodinové číselníky. Samomazné převody mají vlastní kontrolu pohybu ručiček a motor s dostatečným výkonem. Centrální motorový převod je propojen klouby a táhly s mechanickými ručičkovými strojky u číselníků.

Nabízíme Vám také možnost opatřit každý hodinový číselník samostatným hodinovým převodem s krokovým motorem, v tomto případě odpadá rozvod táhly ve věži. Hřídele jsou vyráběny z nerezové oceli a zbývající díly galvanicky pokoveny. Hodinové motorové pohony jsou napájeny 230 V nebo 24 V s krytím proti povětrnostním vlivům IP 55.

Přesný chod zajišťuje hodinová řídicí jednotka s rádiovým přijímačem časového normálu DCF 77,5 kHz nebo satelitním přijímačem GPS s časovou odchylkou 0 vteřin za rok. V případě přerušení dodávky elektrické energie a zastavení hodin se po obnovení dodávky proudu na hodinách nastaví automaticky aktuální přesný čas. Automatické přestavení hodin na letní čas a zpět je samozřejmostí.